PTHF25-121H
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTHF25-121H
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 25UH 6.34A 17 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 6.34 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.820" Dia (20.83mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Inductance 25 µH
Series PTHF
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 8MHz