PTHF50R-40SM
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTHF50R-40SM
Beschreibung:
FIXED IND 50UH 1.9A 110 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.570" L x 0.560" W (14.48mm x 14.22mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 50 µH
Series PTHFR-SM
Type Toroidal
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz