PTHF50R-50H
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTHF50R-50H
Beschreibung:
FIXED IND 50UH 3.93A 35 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.93 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.625" Dia (15.87mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 50 µH
Series PTHFR
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 7MHz