PTHF50R-894H
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTHF50R-894H
Beschreibung:
FIXED IND 50UH 9.9A 16 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 10.8A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.650" (16.51mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 9.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.300" Dia (33.02mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
Inductance 50 µH
Series PTHFR
Type Toroidal
Package / Case Radial, Horizontal (Open)
Frequency - Self Resonant 4MHz