PTHF75R-894
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTHF75R-894
Beschreibung:
FIXED IND 75UH 8A 23 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.300" Dia x 0.650" W (33.02mm x 16.51mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Inductance 75 µH
Series PTHFR
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 3MHz