PTK25-D48-S3
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PTK25-D48-S3
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 25W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series PTK25 (25W)
Power (Watts) 25 W