PTKM10R-50VM
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTKM10R-50VM
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 7.36A 10 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.775" (19.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 7.36 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 10 µH
Series PTKMR-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 35MHz