PTKM250-121
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTKM250-121
Beschreibung:
FIXED IND 250UH 2.07A 160MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.07 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.850" Dia x 0.400" W (21.59mm x 10.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 250 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 1MHz