PTKM330-50
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTKM330-50
Beschreibung:
FIXED IND 330UH 1.69A 190MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.69 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.625" Dia x 0.300" W (15.87mm x 7.62mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 330 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 1MHz