PTKM50R-59VM
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTKM50R-59VM
Beschreibung:
FIXED IND 50UH 6.9A 22 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.175" (29.84mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 6.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.210" L x 0.685" W (30.73mm x 17.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Inductance 50 µH
Series PTKMR-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 3.5MHz