PTKM750-894
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTKM750-894
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 750UH 3A 160 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.300" Dia x 0.650" W (33.02mm x 16.51mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 750 µH
Series PTKM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 600kHz