PTKM75R-50VM
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PTKM75R-50VM
Beschreibung:
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.775" (19.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.47 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Inductance 75 µH
Series PTKMR-VM
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 3.5MHz