PTR016V1300-BK
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
PTR016V1300-BK
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 16V 13A RADIAL
Auf Lager : 142
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 13 A
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.850" L x 0.122" W (21.60mm x 3.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 8 mOhms
Series PTR016V
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 2 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 22.1 A