PTR030V0500-TR
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
PTR030V0500-TR
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 30V 5A RADIAL
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 5 A
Height - Seated (Max) 0.980" (24.90mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.118" W (14.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 50 mOhms
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 10 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 10 A