PTR030V0900-BK1
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
PTR030V0900-BK1
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 30V 9A RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 9 A
Height - Seated (Max) 1.346" (34.20mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.949" L x 0.118" W (24.10mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 20 mOhms
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 5 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 18 A