PTR902-2015F-C104
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PTR902-2015F-C104
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
POT 100K OHM 1/40W CARBON R-LOG
Auf Lager : 408
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 2
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch Rotary, SPST
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series Pro Audio PTR90
Power (Watts) 0.025W, 1/40W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 100k
Size - Body Rectangular - 0.445" x 0.374" Face (11.30mm x 9.50mm)