PTS181224V150
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
PTS181224V150
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 24V 1.5A 1812
Auf Lager : 178191
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 24V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.5 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 20 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 120 mOhms
Series PTS1812
Type Polymeric
Package / Case 1812 (4532 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr Eaton - Electronics Division
Current - Trip (It) 3 A