PTV09A-4015F-B503
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PTV09A-4015F-B503
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Auf Lager : 1147
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole, Snap In
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 280°
Series Pro Audio PTV09
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 50k
Size - Body Rectangular - 0.433" x 0.382" Face (11.00mm x 9.70mm)