PTV09A-4030F-A102
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PTV09A-4030F-A102
Beschreibung:
POT 1K OHM 1/20W CARBON LOG
Auf Lager : 1791
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 1.181" (30.00mm)
Series Pro Audio PTV09
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 1k
Size - Body Rectangular - 0.433" x 0.382" Face (11.00mm x 9.70mm)