PTVS1-022C-H
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PTVS1-022C-H
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
2-DFN (8x6)
Beschreibung:
TVS DIODE 22VWM 28VC 2DFN
Auf Lager : 12528
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1000A (1kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 2000pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 24V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN (8x6)
Series PTVS
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28V (Typ)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V