Zuhause / TVS Diodes / PTVS17VP1UTP,115
minImg
PTVS17VP1UTP,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PTVS17VP1UTP,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-128/CFP5
Beschreibung:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD128
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-128/CFP5
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case SOD-128
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V