Zuhause / TVS Diodes / PTVS20VP1UTP,115
minImg
PTVS20VP1UTP,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PTVS20VP1UTP,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-128/CFP5
Beschreibung:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD128
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-128/CFP5
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case SOD-128
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V