Zuhause / TVS Diodes / PTVS43VP1UTP,115
minImg
PTVS43VP1UTP,115
Nexperia USA Inc.
Produkt-Nr.:
PTVS43VP1UTP,115
Hersteller:
Nexperia USA Inc.
Paket:
SOD-128/CFP5
Beschreibung:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD128
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-128/CFP5
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case SOD-128
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V