PTVS6-058C-TH
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PTVS6-058C-TH
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
Axial
Beschreibung:
TVS DIODE 58VWM 110VC AXIAL
Auf Lager : 90
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6000A (6kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 4500pF @ 10kHz
Voltage - Breakdown (Min) 64V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series PTVS
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 110V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V (Max)