PV-15A10-T
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
PV-15A10-T
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 15A 1KVDC CYLINDR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Melting I²t 22
Applications Solar (Photovoltaic)
Response Time -
Approval Agency CCC, CSA, UL
Current Rating (Amps) 15A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 0.406" Dia x 2.319" L (10.30mm x 58.90mm)