PV12T104A01B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PV12T104A01B00
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 4
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.299" x 0.354" Face (7.60mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PV12
Power (Watts) 0.5W, 1/2W