PV32P105A01B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PV32P105A01B00
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.260" Dia (6.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Series PV32
Power (Watts) 0.5W, 1/2W