PV32P202A02B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PV32P202A02B00
Beschreibung:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.260" Dia (6.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series PV32
Power (Watts) 0.5W, 1/2W