PV36W500A01B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PV36W500A01B00
Beschreibung:
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN TOP
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 50 Ohms
Series PV36
Power (Watts) 0.5W, 1/2W