PV36X204A01B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PV36X204A01B00
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.394" x 0.197" Face (10.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 200 kOhms
Series PV36
Power (Watts) 0.5W, 1/2W