PV36X502C01B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PV36X502C01B00
Beschreibung:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Auf Lager : 4594
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.394" x 0.197" Face (10.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Series PV36
Power (Watts) 0.5W, 1/2W