PV37X501C01B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PV37X501C01B00
Beschreibung:
TRIMMER 500OHM 0.25W PC PIN SIDE
Auf Lager : 164
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.264" x 0.157" Face (6.70mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series PV37
Power (Watts) 0.25W, 1/4W