PVC10256
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
PVC10256
Beschreibung:
CAP FILM 5600PF 10% 1KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.429" Dia x 0.902" L (10.90mm x 22.90mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PVC
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 5600 pF