PVC6A251C01B00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PVC6A251C01B00
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN TOP
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 250 Ohms
Series PVC6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W