PVG3A200A01R00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PVG3A200A01R00
Beschreibung:
TRIMMER 20 OHM 0.25W J LEAD TOP
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 20 Ohms
Series PVG3
Power (Watts) 0.25W, 1/4W