PVG5A204C03R00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PVG5A204C03R00
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 200KOHM 0.25W J LEAD TOP
Auf Lager : 129
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Series PVG5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W