PVG5A205A01R00
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PVG5A205A01R00
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
TRIMMER 2M OHM 0.25W J LEAD TOP
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 11
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 2 MOhms
Series PVG5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W