PW2W151MNN1840
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
PW2W151MNN1840
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 450V RAD TH
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.05 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.575 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 150 µF