PWC12-15SE
Astrodyne TDI
Produkt-Nr.:
PWC12-15SE
Hersteller:
Astrodyne TDI
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 12W
Auf Lager : 145
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 800mA
Line Regulation 0.5%
Package / Case 6-SIP Module
Efficiency 75%
Mfr Astrodyne TDI
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.11" L x 0.92" W x 1.24" H (53.6mm x 23.3mm x 31.5mm)
Number of Outputs 1
Series PWC12 (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Enclosed
Standard Number 60601-1; 60950-1
Load Regulation 1%