PWC12-24S
Astrodyne TDI
Produkt-Nr.:
PWC12-24S
Hersteller:
Astrodyne TDI
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 12W
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Line Regulation 0.5%
Package / Case 6-SIP Module
Efficiency 77%
Mfr Astrodyne TDI
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 0.69" W x 1.12" H (50.8mm x 17.5mm x 28.5mm)
Number of Outputs 1
Series PWC12 (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Open Frame
Standard Number 60601-1; 60950-1
Load Regulation 1%