PWR2615WR010FE
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PWR2615WR010FE
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
RES 0.01 OHM 1% 1W 2615
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 mOhms
Series PWR2615
Power (Watts) 1W