PWR263S-35-1002F
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PWR263S-35-1002F
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
TO-263
Beschreibung:
RES SMD 10K OHM 1% 35W D2PAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 kOhms
Series PWR263S-35
Power (Watts) 35W