PX0691/10/28
Bulgin
Produkt-Nr.:
PX0691/10/28
Hersteller:
Bulgin
Beschreibung:
PWR ENT RCPT IEC320-C18 PNL SLDR
Benutzer handbuch
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 27.40mm x 19.80mm
Approval Agency CSA, ENEC, UL, VDE
Termination Solder
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series PX
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness 0.039" (1.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet 10A