PX2EF1XX025BSBDX
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
PX2EF1XX025BSBDX
Beschreibung:
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER
Benutzer handbuch
Operating Pressure 362.59PSI (2500kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Wire Leads
Output Type Analog Voltage
Port Size Female - 7/16" (11.11mm) UNF Schrader
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series PX2
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 13V ~ 30V
Output 0.25 V ~ 10.25 V