PXD15-48D12
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
PXD15-48D12
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 625mA, 625mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series PXD (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 88%