PXD20-24D15
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
PXD20-24D15
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Auf Lager : 496
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 667mA, 667mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series PXD (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%