PXD40-24WD24
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
PXD40-24WD24
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-24V 40W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 833mA, 833mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active High
Series PXD40 (40W)
Power (Watts) 40 W