PXF40-48T0512
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
PXF40-48T0512
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V +/-12V 40W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 8.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6A, 400mA, 400mA
Number of Outputs 3
Voltage - Input (Min) 36V
Series PXF (40W)
Power (Watts) 40 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 88%