PXP4013/10P/PC
Bulgin
Produkt-Nr.:
PXP4013/10P/PC
Hersteller:
Bulgin
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER
Auf Lager : 72
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection IP66/IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 600VAC/DC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Mfr Bulgin
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features UV Resistant
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 120°C