PYB20-Q24-S5
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PYB20-Q24-S5
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 20W
Auf Lager : 992
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 4A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series PYB20 (20W)
Power (Watts) 20 W